Projektiranje - Oblikovanje interijera - Likovna obrada drva i kamena - Grafičke tehnike - Ilustracija - Grafički dizajn - Aranžersko–scenografske tehnike - Dekorativno oblikovanje

Završni radovi odjeljenja Grafički dizajner
šk.god. 2012./2013.

Predmet: Ilustracija

Mentor: Laura Herceg, mag. educ. art

Eleonora Bačić

Ilustrativni elementi u animaciji''Skyscraper''

Svojom animacijom učenica  potiče gledatelja na razmišljanje o vlastitim postupcima.  Studiozno prilazi anatomiji ljudskoga tijela i načinu na koje se tijelo pokreće. Istražuje mogućnosti u emocionalnom izražavanju animiranih likova te prenošenja dubljeg značenja priče, njezina utjecaja na promjene raspoloženja kod gledatelja.

Jeannie Baričević

Ilustrativni elementi u animaciji ''Bamboo''

Autorica animacije posredstvom iluzije karakterno osmišljava svoja tri lika.  Potpuno slobodno i nepredvidivo prikazuje nam ljubavnu priču koja do svoje realizacije prolazi razne prepreke.
Animacija je namijenjena mlađem uzrastu.

Michaela Barišić

Strip ''matematička formula za ljubav''

Učenica piše kratku priču o tipičnim problemima srednjoškolaca: predrasude, ljubomora, prve ljubavi, osude, arogancija, konzervativnost, nepravda. Na šesnaest tabla razrađuje istu kontrastnim kompozicijama i kvalitetnom igrom tonskog i grafičkog prikaza likova.

Sanja Palada

Slikovnica ''Kip''

Temeljem vlastite priče učenica izrađuje i ilustrira slikovnicu namijenjenu srednjoškolskom uzrastu. Slikovnicu oslikava plošnim motivima, poigrava se debljinom linije, povezuje svaku stranicu s obrubom motiva debljine tri milimetra, numeraciju uklapa u kompoziciju slike. Ilustracije su rađene na papiru tople oker boje, čime se postiže sjetna atmosfera.