Projektiranje - Oblikovanje interijera - Likovna obrada drva i kamena - Grafičke tehnike - Ilustracija - Grafički dizajn - Aranžersko–scenografske tehnike - Dekorativno oblikovanje

Završni radovi odjeljenja Grafički dizajner
šk.god. 2012./2013.

Predmet: Grafički dizajn

Mentor: Maja Dinić, prof.

Učenici smjera grafički dizajn samostalnim istraživanjem dolaze do ideja za izradu nekog od grafičkih proizvoda: logotipa, naslovnice za knjigu ili grafičkih simbola.

Barbara Brnčić

Učenica Barbara Brnčić osmišljava naslovnicu knjige poznate drame Henrika Ibsena, Nora – Kuća lutaka.  Motiv razbijenih lutaka koji dominira Barbarinom naslovnicom postaje simbolom Norine pobune protiv dotadašnjega načina života i ujedno predstavlja znak ženske hrabrosti  koja se ogleda u Norinom konačnom izboru - izboru koji ne donosi sigurnost, ali očarava snagom istine i slobode.

Tani Horvat

Tani Horvat dizajnira naslovnicu knjige Mi djeca s kolodvora Zoo. Učenica se pri izradi naslovnice vodi tragičnom životnom pričom Christiane F, ali i mnogim drugim životnim pričama "sada i ovdje"  brojnih mladih koje egzistencijalna kriza često odvodi u probleme vezane uz ovisnosti...
Za naslovnicu knjige Tani koristi fotografiju noćnih svjetala riječkih ulica načinjenu dugom ekspozicijom i na taj način stvara sliku doživljaja svijeta osobe pod utjecajem narkotika - plastične, obojene vizije,  poremećen osjećaj prostora i vremena, osjećaj otuđenja...

Karla Lefler

Karla Lefler izrađuje kalendar s temom Svijet pod povećalom. Pronalazi i bilježi različite teksture kontrastirajući prirodne s onima nastalim posredstvom čovjeka. Pojedine teksture prepoznajemo lako, dok nas druge zbunjuju i navode na vlastita iracionalna traganja za iskonskim.

Antonela Ćorić

Antonela Ćorić izabrala je temu izradu simbola za Gradsku knjižnicu Rijeka, Dječji odjel Stribor (za djecu do sedam godina). Učenica osmišljava oblike zaobljenih rubova i pastelnih boja te pojednostavljenim simbolima približavajući temu knjige predškolskoj djeci.