Projekt Spužve
U Prirodoslovnom muzeju grada Rijeke, 17. prosinca 2012., učenici 3.B razreda, odjela za industrijski dizajn, sudjelovali su u predavanju na temu "Spužve". Predavačica je bila vrsna stručnjakinja na području biologije i ekologije Milvana Arko Pijevac. Učenici su se mogli upoznati sa vrstama, posebnostima i razlikama ove životinjske vrste, te ih dodirnuti i pogledati pod lupom mikroskopa.

Projekt je poveznica sa godišnjom suradnjom Muzeja i Škole, u kojem na odabranu temu učenici pojedinih razreda izrađuju svoje projekte. Svaki projektni zadatak popraćen je i prigodnom izložbom nastalih radova, o rezultati ovogodišnje suradnje moći će se vidjeti u svibnju 2013. Voditeljica našeg dijela projekta je profesorica Nives Papandopulo.