Međunarodni likovni natječaj

Na međunarodni likovni natječaj SLOVENSKI FENOMEN, koji je raspisan povodom "Svjetskoga dana kulture raznolikosti za dijalog i razvoj" u Mariboru, sudjelovali smo s osam likovnih radova na temu: okolina, ljudi, odnosi, narodni običaji, tradicija, moje mjesto, moj kraj, prijatelji. Iz 1.b razreda sudjelovala je Sanja Preldžić, iz 2.a Sofija Valenta, Lea Kos, Ivor Tamarut, Antonio Filipović, Sarah Kapitanić te iz 4.a Erika Milič, Martina Brkić i Tereza Vukić. Stručna komisija odabrala je likovne radove iz Slovenije, Australije, Hrvatske, Indije, Latvije, Poljske i Rumunjske. Tri dječja likovna rada ranoga i predškolskoga uzrasta, četrdeset tri likovna rada osnovnoškolskoga uzrasta i šesnaest srednjoškolskih likovnih radova. Iz naše škole odabrani su radovi Martine Brkić i Sare Kapitanić. Likovni radovi bit će izloženi u Đačkome domu Lizike Jančar, Titova 24a, 2000 Maribor, Slovenija. Izložba se otvara u srijedu 10. prosinca 2014. godine u 18.00 sati.

Laura Herceg, mag.educ.art.

Martina Brkić: