''Mladi u muzeju'' - 22. 3. 2014.

U subotu 22. ožujka od 10 do 13 sati u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci realizirane su stvaralačko - istraživačke radionice namijenjene onim učenicima osmih razreda koji pokazuju poseban senzibilitet za likovno stvaralaštvo. Kao uvod u radionicu učenici su pogledali izložbu Ekstravagantne godine, projekt Jadranke Kosorčić, Blind date Rijeka 2013./14., kojim umjetnica nastavlja sa svojom serijom portreta koje je prethodno realizirala u Splitu, Londonu, Berlinu, Münchenu, Malmu i New Yorku. Portret je umjetnički prikaz ljudske glave koji je tijekom povijesti predstavljao jedan od najvažnijih likovnih motiva u umjetnosti. U stvaralačkim radionicama učenici su gradili crtom, plohom i bojom portrete, otkrivali fizičke raznolikosti po kojima se jedna osoba razlikuje od druge. Izražavajući se određenim likovnim elementima, učenici su priopćili drugima svoje misli o onome što opažaju i osjećaju. Rad u stvaralačkim likovnim radionicama koordinirale su mentorice: Maja Dinić i Laura Herceg, uz suradnju učenika trećih razreda, smjera grafički dizajn.

Laura Herceg, mag.educ.art