''Mladi u muzeju'' - 25. 1. 2014.
U subotu, 25. 1. 2014. od 10 do 13 sati u Malome je salonu održana, još jedna u nizu, stvaralačko- istraživačka radionica projekta Mladi u muzeju. Aktualna izložba, njezina idejna složenost, predstavljena je u uvodnome dijelu pričom umjetnice. U nastavku su riječ preuzele profesorice struke aranžersko-scenografskog odjela Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci koje su u razgovoru s učenicima kratko analizirale izražajna sredstva karakteristična za stvaralačku djelatnost aranžersko-scenografskog dizajnera. Kroz rad u stvaralačko- istraživačkoj radionici učenici su uspjeli likovnim izražajnim sredstvima oblikovati jedan segment scenskoga kostima - kragnu - kojom su izrazili vlastite osjećaje i trenutno raspoloženje. Crtežom je istražena kragna - znak koji definira ulogu izvođača i njegovu funkciju ili pak kragna kao transformacijski element u oblikovanju prostora. Odabirom materijala definirana je i oblikovana trodimenzionalna forma. Novonastale su kragne osnovnoškolaca svojim formama, površinama , strukturama i dimenzijama podupirale koreografska kretanja učenika u prostoru realizirana pod vodstvom plesne pedagogije i autorice izložbenog i izvedbenog projekta, Kate Foley. Nadamo se da će ova vizualna, emotivna i umjetnička komunikacija, proizašla iz interdisciplinarnoga pristupa i timskog rada a ostvarena u galerijskome prostoru, ostati trajno u sjećanju ovih mladih ljudi koji su bili dio nje.

Laura Herceg, mag.educ.art