''Mladi u muzeju'' - 8. 11. 2014.

SOCREALIZA/M/ODERNOST

U okviru projekta MUM (Mladi u muzeju) 8.11.2014. godine predstavili smo Odjel kiparskoga dizajna Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci. Profesorice Maja Dinić i Ines Milčić pripremile su za učenike osnovnih škola zanimljivu radionicu motiviranu izložbom Socrealizam i modernizam u prostoru MMSU-a u Rijeci. Cilj radionice bio je upotrijebiti maštu i osmisliti portret te izraditi reljef koristeći komadiće drva. Učenici osnovnih škola su uz pomoć voditeljica i učenika ŠPUR-a radili u parovima i kreirali svatko svoju polovicu portreta inspiriranu izložbom na kojoj su mogli vidjeti reprezentativne skulpture i slike hrvatskih kipara i slikara iz doba socrealizma i moderne. Rezultat radionice su vrlo zanimljivi uradci (možete ih vidjeti na fotografijama u nastavku), koji pokazuju kako čak i prvi susreti s pojedinim materijalima mogu biti zabavni te potaknuti maštu i stvaralački duh.

Ines Milčić, prof. akademski kipar

MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. MUM - 8. 11. 2014. Dora Dizdarević i Hela Crnčić Elizaveta Chernova i Maria Zelenika Hana Hiring i Fani Bubrić Pier Tenace i Mate Urban Vid Vičić i Dora Krivokuća Iva Mihaljević i Laura Zelenika Lucijan Šoić i Niko Merlan R. Marina Kaišarević i Lara Uzur Natalie Cunjak i Emily Cunjak jquery lightbox video playerby VisualLightBox.com v5.7