''Mladi u muzeju'' - 26. 4. 2014.

U subotu 26. travnja 2014. godine, od 10.00 do 13.00 sati, u Muzeju moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci realizirana je stvaralačko-istraživačka radionica namijenjena učenicima osmih razreda koji pokazuju poseban senzibilitet za likovno stvaralaštvo. Muzejska pedagogoginja Milica Đilas objasnila je učenicima likovne, estetske i etičke probleme kojima su se bavili umjetnici tijekom pripreme aktualne izložbe pod nazivom „O nelagodi promatranja grada“. U korelaciji s postojećom izložbom, profesorice odjela Aranžersko-scenografskoga dizajna Gordana Laginja, prof. akademska slikarica, i Vesna Jakovčić, dipl. arhitektica, u stvaralačkoj radionici ’’Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora’’ imale su za cilj motivirati učenike kako uz male intervencije mogu oplemeniti gradski prostor. Urbanim elementima, postojećima ili novima, učenici su mogli intervenirati u prostoru. Tijekom rada promišljali su o potrebitosti, funkcionalnosti, ergonomskom aspektu i estetskoj komponenti prostora. U drugom dijelu zadatka učenici su oblikom i bojom zapuštene dijelove javnoga gradskog prostora učinili ugodnijim za zajednički život. U razgovoru s mentorima učenici analiziraju svojstva boja, s posebnim naglaskom na djelovanju toplih i hladnih boja. Sudionici su u svojoj kompoziciji boja mogli izabrati tople i hladne dijelove spektra stvarajući tako određeni ugođaj prostora. Podloge, na kojima su učenici intervenirali, bile su crno-bijele fotokopije gradskih prostora (A3 formata). Nastale su šarene i vesele slike grada koje upućuju na važnost likovnih elemenata pri doživljaju prostora, istodobno stvaraju pozitivne emocije u promatračima.
Laura Herceg, mag.educ.art.

Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica ??Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora?? Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' Radionica 'Grad - od neugode doživljaja do ugode prostora' jquery lightbox video playerby VisualLightBox.com v5.7