''Mladi u muzeju'' - 22. 2. 2014.

U sklopu projekta Mladi u muzeju, kojega organizira Škola za primijenjenu umjetnost i dizajn u Rijeci, održana je 22. veljače 2014. godine, od 9.30 do 13 sati,  radionica  za učenike osmih razreda osnovnih škola.

Predstavili smo kiparski odjel, radeći u najzastupljenijem kiparskom materijalu - glini. Neposredan povod za modeliranje bili su sportovi koje učenici poznaju. Zadatak je bio crtački razraditi i potom izmodelirati kipić koji predstavlja određeni sport i i koji bi kao takav mogao služiti kao poklon sportašu. Kao što fotografije pokazuju, rezultat je bio mnoštvo maštovitih i razigranih radova.

Radionicu su vodile profesorice Mirta Grandić i Tamara Paškvan, uz pomoć učenika trećega razreda.

Laura Herceg, mag.educ.art