Blagdansko uređenje izloga užeg središta grada

Početkom prosinca 2012. Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci izvela je projekt uređenja izloga u užem središtu grada i to u suradnji sa zainteresiranim poduzetnicima koji su se javili  na natječaj za uređenje  i Odjelom gradske uprave za poduzetništvo koji je osmislio, financirao organizirao stručnu ocjenu uređenih izloga koji u sklopu projekta, ali i onih izvan toga. Obzirom na složenost poslova koji prate uređenje prostora, uključilo se četiri mentora ( Dinić Maja, prof., Bačić Mencer Nina, prof., Papandopulo Nives, prof., Polić Sanja, dipl. dizajner) i oko 80 učenika drugih, trećih i četvrtih razreda, kroz različite nastavne predmete. Obuhvaćeno je 10 lokacija u užem središtu grada s ukupno 15 izloga. Radi se o sljedećim lokacijama: Ukras (Trg sv. Barbare), Koltrina (Trg sv. Barbare), Ghetaldus, Flair, Obuća (Ulica A. Starčevića), Obuća Next (Ulica Krešimirova), Obuća (Korzo 41c), Benetton, Rt Ana, Ciciban.
Stručni žiri proglasio je izloge Rt Ane najbolje uređenim te su osvojili prvo mjesto, a Ciciban treće mjesto. Izlog izdavačke kuće Edit, inače van ovog projekta, osvojio je drugo mjesto. Spomenuti rezultati služe nam kao pozitivna povratna informacija o našem radu i poticaj za buduća istraživanja.

Voditelj projekta: Nina Bačić Mencer, prof.