Učenici Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci na izložbi INOVA mladi 2011. u Zagrebu

Već drugu godinu za redom učenici Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci sudjeluju u vrlo interesantnom vannastavnom projektu sa učenicima Elektroindustrijske i obrtničke škole. Projekt radionica izrade rasvjetnih tijela kao i do sad odvijao se u prostorijama In kluba inovatora Rijeka u sklopu Zajednice tehničke kulture, gdje su učenici drugih i trećih razreda iz obje škole, pod vodstvom mentora Borisa Caputa, prof. i Ines Milčić, prof. krenuli od početne ideje rasvjetnog tijela do same realizacije. Ove godine uvjetovani materijal bio je staklo a poticaj učenicima bio je redizajnirati Tiffany svjetiljku. Naglasak je bio na Tiffany tehnici i materijalu koji tehniku prati pa su učenici imali otvorene ruke za preinake i osmišljavanje suvremenog dizajna po vlastitom nahođenju. Suradnja ŠPUR-a i EIOŠ-a posebno je uspješna i radi činjenice da učenici uče jedni od drugih koliko i od mentora, isprobavaju nove tehnike i uče nova znanja a također i rade u parovima što je posebno interesantno jer učenici dolaze iz različitih okruženja i sa različitim vještinama.
Kao i prošle godine, i ovaj put su učenički radovi bili prisutni na izložbi INOVA mladi u Zagrebu a učenici su postigli zapažene uspjehe na ovoj najvećoj državnoj izložbi inovacija u Republici Hrvatskoj. Nastavljajući dobru tradiciju od prošle godine ponovili smo uspjehe i sa ponosom mogu reći, ponovno postigli izvanredne rezultate:

ZLATO Ingrid Gruškovnjak
(ŠPUR, 3. raz., ind. diz.)
Edi Štefančić (EIOŠ, 2. raz.)

"Mornarski plašt"

SREBRO Gloria Arapović
(ŠPUR, 3. raz., ind. diz.)
Teo Jelušić (EIOŠ, 2. raz.)

"Glow"

BRONCA Andrea Makjanić, Katarina Čargonja (ŠPUR, 3. raz., ind. diz.)
Dag Perušić (EIOŠ, 2. raz.)

"Tiffy"

Sven Marin, Karmen Šimičić
(ŠPUR, 3. raz., ind. diz.)
Antonio Muhar (EIOŠ, 2. raz.)

"Tropiros"