HKD, 4. prosinca 2012.
Festival stvaralaštva i postignuća osoba s invaliditetom

Likovno rješenje i izvedba scenskih elemenata na pozornici Hrvatskog kulturnog doma povodom 10. I-festa, Festivala stvaralaštva i postignuća osoba s invaliditetom, bio je izazov za učenike 4. razreda smjera aranžersko-scenografski dizajn. Organizator i pokrovitelj ovog događanja je Odjel za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Rijeke, a Škola za primijenjenu umjetnost izvodi scenografski dio posla od 2005. godine, te tako već osmi  put za redom daje doprinos ovoj kulturnoj manifestaciji od velikog značaja za naš grad. Dio je to projekta Rijeka-zdravi grad, u organizaciji Odjela za zdravstvo i socijalnu skrb.
Na nastavi predmeta aranžersko-scenografske tehnike učenici su ovaj put kao motiv zamislili zvjezdano nebo kao univerzalni simbol nade, očekivanja i ljudskih nastojanja ka boljem. Nadahnuti poznatom pjesmom A.B. Šimića „Opomena“ ostvarili su scenske elemente u obliku prozirnih kugli različitih veličina koje slobodno lebde u prostoru. Za izradu kugli upotrebljene su stotine plastičnih čašica, spojenih i iznutra obloženih metalnom folijom čiji bi sjaj trebao asocirati na hladni sjaj zvjezdanog neba.

Voditelj projekta: Nina Bačić Mencer, prof.