FOTOGRAFSKI NATJEČAJ „A NA ČEMU SI TI?“

Udruga „ HEPATOS RIJEKA „ u suradnji s Primorsko-goranskom županijom kao pokroviteljem događaja, Gradom Rijeka i Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti organizirala je nagradni natječaj „A NA ČEMU SI TI?“ za najbolju fotografiju na temu pozitivnih životnih izbora i interesa koji doprinose kvaliteti življenja. Natječaj je bio namijenjen srednjoškolcima s područja Rijeke i Primorsko-goranske županije. Svaki sudionik mogao se natjecati s najviše 4 fotografije snimljene svim vrstama fotoaparata ili mobitela. Najboljih 40 fotografija izloženo je na završnoj izložbi u prostoru RI Teatra, Kalvarija 8. Srednjoškolci su slali fotografije onoga što ih ispunjava, što vole, što ih čini sretnima i čemu se raduju, onoga na što su ponosni i zbog čega vole sebe i druge, svega onoga što im život čini lijepim. Na natječaj je stiglo više od 100 fotografija. 40 najboljih, prema mišljenju žirija, bilo je izloženo na izložbi u RI TEATRU od 8.do 12.12.2014.godine. Tri najbolje fotografije na temu pozitivnih životnih izbora nagrađene su tabletima Acer Iconia One 7. Martina Brkić, učenica četvrtoga razreda odjela Grafički dizajn Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci osvojila je 1.mjesto – slika „Optimizam“ (mentorica Laura Herceg). Cilj ovogodišnjega događanja bio je privući što više mladih ljudi, doprijeti do njih, prikazati opasnosti, rizike i posljedice raznih rizičnih ponašanja i promovirati zdrave stilove života te vrijednosti življenja bez droga.

Laura Herceg, mag.educ.art.

1. mjesto: Martina Brkić, 4.A GD - "Optimizam"

Nagrađene fotografije:

Prva nagrada Martini Brkić:

Laura Pajtak - 1.B: