Državno natjecanje – LIK 2014.

Državno natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2014. održano je 29. i 30. tavnja 2014. u Zadru. Tema je ovogodišnjega natjecanja bila ''Igra'': igra kao zadovoljstvo, kao slobodan čin, kao kulturni fenomen. Državno je prosudbeno povjerenstvo odabralo radove 17 učenika u svakoj kategoriji od propisane tri kategorije - 1A, 2A i 3A. Ukupno je na državno natjecanje pozvan 51 učenik. Radovi svih pozvanih učenika predstavljeni su na izložbi u Kazalištu lutaka u Zadru. Učenica Martina Brkić iz 3.a razreda, odjela Grafičkog dizajna, iz predmeta Ilustracija, istražila je strukturu i načelo određene igre te reinterpretacijom iste udahnula novu ilustraciju, interpretaciju i etiku igri ‘’Čovječe, nauči se’’. Državno je prosudbeno povjerenstvo taj rad nagradilo Generacijskom nagradom.

1. Fotografija igre ,,Čovječe nauči se’’

Na državnoj razini pozvani učenici natjecali su se u kategoriji 1B, 2B i 3B. U 3B kategoriji učenici su se natjecali u izradi likovnih uradaka rješavajući likovni problem na zadanu temu filmskoga plakata Igra. Plakat Martine Brkić zadovoljio je kriterije Stručnoga povjerenstva: vještina rada u mediju, primjena načela komponiranja vizualnoga jezika, perceptivnost, kreativnost i izražajnost u rješavanju zadanoga likovnog problema. Rad je ocijenjen najboljim na natjecanju u toj kategoriji i učenica je zasluženo osvojila prvo mjesto na državnoj razini.
2. Fotografija nagrađenog plakata
Izložba i svečani program bili su u organizaciji škole domaćina '' Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadru''. U povijesnom središtu Zadra, u svečanome ambijentu izložbe učeničkih radova u Kazalištu lutaka Zadar održano je proglašenje nagrađenih učenika i mentora uz uručivanje priznanja, pohvalnica i zahvalnica sudionicima.
3. Fotografija dvostruko nagrađene učenice Martine Brkić i njene mentorice: Laure Herceg, mag.educ.art