Školska razina natjecanja LIK 2022./2023.

Dana 7. veljače 2023. godine u prostoru školske dvorane Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci održana je školska razina Natjecanja-izložbe učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK u kategoriji Učenici od 1. do 4. razreda srednjih umjetničkih škola/programi Vizualne umjetnosti i dizajn.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Ples, a likovni zadatak Ritmička igra svjetla i sjene.

Na natjecanju su sudjelovala 42 učenika koji su trebali izraditi video uradak u aplikaciji Stop Motion Studio. Likovni pojmovi koje su trebali koristiti bili su ritam, kontrast svijetlo-sjena, kadar i kompozicija.

Stručna komisija odabrala je šest najboljih radova.

Na državnoj razini natjecat će se: Lana Dankić (mentorica Andrea Staničić), Eni Širola (mentorica Larisa Dragelj), Alex Festini (mentorica Ines Milčić), Katja Fućak (mentorica Annamaria Šikić), Antonia Ljubobratović (mentorica Annamaria Šikić) i Iris Helena Molitorisz (mentorica Ines Milčić).

Čestitamo učenicama i mentoricama i želimo im puno sreće na državnoj razini natjecanja.

veljača, 2023.

Izabranih 6 učenika na školskoj razini natjecanja LIK:
1. Lana Dankić (mentorica Andrea Staničić)

2. Eni Širola (mentorica Larisa Dragelj)

3. Alex Festini (mentorica Ines Milčić)

4. Katja Fućak (mentorica Annamaria Šikić)

5. Antonia Ljubobratović (mentorica Annamaria Šikić)

6. Iris Helena Molitorisz (mentorica Ines Milčić)

Radovi svih učenika natjecatelja na školskoj razini LIK 2022./2023.