Posjeta izložbi u galeriji Kortil

U sklopu redovne nastave predmeta Ilustracija učenici 4.a razreda Grafičkog odjela posjetili su izložbu Glowing Globe Chances and Chalenges u ponedjeljak 16. listopada. Umjetnička djela prikazana na izložbi otvaraju pitanja i osvještavaju nestabilne pozicije u suvremenom društvu koje se neprestano mijenja pod utjecajem raznih kriza (klimatske, zdravstvene, ekonomske, ratne). Izložba Glowing Globe, podnaslova "Promjene i izazovi". Umjetnici istražuju na koji se način i kako skup suvremenih problema reflektira u inovativnim umjetničkim praksama. Radovi predstavljeni na izložbi odnose se na digitalnu umjetnost kao što su 2D digitalni i 3D printovi i skulpture, 360 videa, video animacija, virtualna i proširena stvarnost, zvučna umjetnost i suvremeni performans. Učenike je u izložbu uvela Ivana Lučić, muzejska pedagoginja.

listopad, 2023.