Posjeta izložbi u galeriji Kortil

U sklopu redovne nastave predmeta Ilustracija učenici 3.a razreda Grafičkog odjela posjetili su izložbu Stanislava Habjana "Prijatelj Stanislav, dijalozi riječki" u četvrtak  5. listopada.

Na izložbi autor je predstavio svoje "dijaloge" koje su tijekom posljednjih godina s njim vodili drugi autori: kustosi, novinari, povjesničari umjetnosti, profesori književnosti, umjetnici. Ti razgovori dizajnerski su oblikovani kao plakati, povećane naslovne stranice magazina "Dialogues". U nekoliko  vitrina bili su izloženi autorski proizvodi, otisci, uvezi, knjige, predmeti o kojima je umjetnik učenicima detaljno ispričao značenje tj. svoje promišljanje tijekom realizacije istih.

listopad, 2023.