i-Fest 2023.

I-Fest ili Festival stvaralaštva i postignuća djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom svake se godine početkom prosinca održava u Rijeci.
Naš je zadatak bio napraviti scenografiju za pozornicu HKD-a na Sušaku povodom 21-og I-Festa, što znači da smo osmislili scensko rješenje te izradili scenske elemente.
Proces smo započeli izradom skica na temu zimske bajke. da su elementi morali biti viseći, odlučili smo se za oblake, grane, stabla, pahulje, sanjke i mjesec. Dva smo stabla kao stojeće kulise postavili na krajeve proscenija.
Prvi korak pri oblikovanju bio je iscrtavanje oblika, rezanje i kaširanje, zatim smo elemente oslikavali nijansama bijele i plave boje. Neki elementi su obojani plošno, a neki tonskom modelacijom.
Na kraju smo po njima rasporedili stilizirane uzorke koje smo izradili na satu Dekorativnog crtanja i slikanja te ih oslikavali tehnikom tapkanja boje spužvicom.
Htjeli smo dočarati magičnu atmosferu šume zimi te prikazati osjećaj veselja koji bude prve snježne pahulje. Nadamo se da smo uspjeli prenijeti taj ugođaj.
U ulozi scenografa okušale su se učenice 4.a razreda aranžersko - scenografskog smjera: Ema Brčić, Veronika Burić, Lana Grgurević, Ema Magaš, Lucija Sertić, Mateja Šimanić, Katarina Valjan i Katerina Vučković

Mentorice su nam bile naše profesorice: Nina Bačić Mencer, Tatjana Masterl i Vesna Jakovčić kao voditelj projekta.

Autorice teksta: Veronika Burić i Ema Magaš

prosinac, 2023.

i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. i-Fest 2023. jquery lightbox for videoby VisualLightBox.com v6.1