"Park lovora – Drvena galerija"

Školski projekt "Park lovora – Drvena galerija" likovni je nastavak projekta "Park lovora" čiji je idejni začetnik Planinarsko društvo Kamenjak Rijeka a kojim novonastalom parku na Kantridi učenici ŠPUR-a "oblikuju dušu".

Učenici 2. razreda usmjerenja Aranžersko-scenografski dizajner pod vodstvom nastavnice Tatjane Masterl na predmetu Oblikovanje prostora iskoristili su otpadnu drvenu građu te učinili zanimljive dekorativne mobile koji vise u prostoru.

Učenici 3. razreda usmjerenja Aranžersko - scenografski dizajner pod vodstvom nastavnice Nives Papandopulo na predmetu Dekorativno oblikovanje vrbovim su grančicama oblikovali forme neobičnih prozračnih pokrivala za glavu.

Učenici 2. razreda usmjerenja Kiparski dizajner na nastavi Likovna obrada drva pod vodstvom nastavnice Ines Milčić izradili su unikatne drvene oblike sa porukama i natpisima koji će zasigurno intrigirati prolaznike.

Isti učenici na nastavi Plastično oblikovanje pod vodstvom nastavnice Mirte Grandić oblikovali su keramičke zvučne mobile kao i reljefe sa nazivima biljnih vrsta i njihovim oblicima.

Na ovaj način šetači parkom imati će neprestani doživljaj otkrivanja i istraživanja a također i učenja o prirodnom okolišu u kojem se nalaze.

Otvorenje Parka dogodilo se dana 30.04.2022. godine gdje su se građani i mediji upoznali i sa likovnim radovima učenika ŠPUR-a.

Suradnja sa projektom Park lovora nastaviti će se dalje.

travanj, 2022.

Galerija: