Školsko natjecanje LIK 2022

Dana 11. veljače 2022., u crtaoni Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci održano je natjecanje LIK.
Jedanaest učenika od drugog do četvrtog razreda sudjelovalo je u natjecanju u kategoriji 3A: crtež.

Zadatak je bio zamisliti i izraditi istraživački plan za crtež na temu ljudsko tijelo. Istraživački plan učenici su izrađivali na A4 papiru, a likovni rad- crtež izrađivali su u tradicionalnoj likovnoj tehnici. Zadani likovni pojmovi bili su čovjek (duhovno-tjelesno), umjetna inteligencija, tehno-identitet, gen, tehno-znanost, slobodan izbor.

Ishod aktivnosti bio je izrađen likovni uradak- crtež na zadanu temu u digitalnoj ili tradicionalnoj likovnoj tehnici prema vlastitom izboru, a u skladu s nastavnim programom odjela i nastavnim predmetom.

Po završetku natjecanja, komisija u sastavu Majda Leskovar (predsjednik komisije), Daria Pilepić Struja i Annamaria Šikić vrednovale su radove prema zadanim propozicijama. Odabrano je šest radova koji su poslani na sljedeću razinu natjecanja. Autori tih radova su: Antonia Sverić (mentor Jasmina Bukša), Katja Grgurić (mentor Jasmina Bukša), Scarlet Vukelić (mentor Andrea Staničić), Greta Donadić (mentor Tatjana Masterl), Ester Vezjak Dolenec (mentor Mirta Grandić), Lorena Marenić (mentor Larisa Dragelj).

veljača, 2022.

1. Antonia Sverić, 4.a, "Nadogradnja", mentorica Jasmina Bukša 1. Antonia Sverić, 4.a, "Nadogradnja" - skica, mentorica Jasmina Bukša 2. Katja Grgurić, 4.a, "Evolucija", mentorica Jasmina Bukša 2. Katja Grgurić, 4.a, "Evolucija" - skica, mentorica Jasmina Bukša 3. Scarlet Vukelić, 2.a, "Što zapravo stvara čovjeka", mentorica Andrea Staničić 4. Greta Luisa Donadić, 4.a, "Povezani a odvojeni", mentorica Tatjana Masterl 5. Esther Vezjak Dolenec, 2.b, "Cyborg", mentorica Mirta Grandić 6. Lorena Marenić,  2.a, " Trenutak vjernosti", mentorica Larisa Dragelj 7. Maja Čačić, 4.a, "Spoj dvaju svjetova", mentorica Tatjana Masterl 8. Marija Blašković, 4.a, "Tehno marionete", mentorica Tatjana Masterl 9. Lucija Fućak, 2.a, "Robot koji postaje čovjek", mentorica Larisa Dragelj 10. Leona Mlinar, 2.b, "Izvor života", mentorica Mirta Grandić 11. Sonja Scrobogna, 2.b, "Pali anđeo", mentorica Mirta Grandić jquery lightbox for videoby VisualLightBox.com v6.1