49. Međunarodna izložba dječje likovne umjetnosti LIDICE 2021.

U organizaciji Hrvatskoga školskog muzeja i Veleposlanstva Republike Češke u Zagrebu dodijeljene su diplome autorima i mentorima nagrađenih radova za 49. Međunarodnu izložbu Lidice u Češkoj tijekom 2021. godine. Svečana dodjela održana je u četvrtak 9. prosinca u prostoru Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu u kojem se nalazi Pariška soba. Nagrade učenicima i njihovim mentorima uručio je veleposlanik Republike Češke u Republici Hrvatskoj, Njegova Ekselencija gospodin Milan Hovorka.

Na 49. međunarodnoj izložbi u Lidicama sudjelovali su mladi iz 72 zemlje svijeta s ukupno 11.213 radova. Iz Hrvatske je ukupno poslano 247 radova, a povjerenstvo je za radove iz Hrvatske dodijelilo jednu medalju „Ruža Lidica“ i deset diploma.  Samo je 11 likovnih radova učenika iz Hrvatske odabrano za izložbu i nagrađeno. Stoga možemo biti ponosni što su među tih jedanaest čak tri učenice iz naše škole. Čestitke njima i njihovoj mentorici!

Medalja: Nora Magaš

Diplome: Antonia Sverić  i Uta Zdjelar

Laura Herceg, mag. educ. art

Nora Magaš - medalja