Kreativni izlozi – sinergija talenta i iskustva

Prosinac 2021.

Ove jeseni u sklopu dugogodišnjeg projekta predstavili smo se uređenjem izloga u užem središtu grada. Projekt je realiziran u suradnji s poduzetnicima koji su se odazvali na javni poziv, Odjelom za poduzetništvo Grada Rijeke te Školom za primijenjenu umjetnost u Rijeci. S nekim poduzetnicima smo nastavili višegodišnju suradnju, a s nekima smo radili prvi put.

Projekt se provodi od ljeta 2012. godine i u sklopu njega je uređeno više od 200 prodajnih prostora, odnosno više od 250 izloga. Projekt je okupio četiri mentora iz dva usmjerenja (aranžersko-scenografskog i kiparskog), a realizirana su i četiri završna rada.

Lokacije koje smo uredili su sljedeće:

1. Linea, 4.a – prof. Nina Bačić Mencer
  2. ABC Travel, 4.a – prof. Nina Bačić Mencer
  3. Max Mara, 3.a – prof. Tatjana Masterl
  4. Torbica, Maja Čačić, 4.a – završni rad – mentor prof. Nina Bačić Mencer
  5. Ciciban, Elma Begović, 4.a – završni rad – mentor prof. Nina Bačić Mencer
  6. Max and co, Vanesa Paulić, 4.a – završni rad – mentor prof. Nina Bačić Mencer
  7. Flair, 4.a, Elma Begović i Greta Donadić, 4.a – prof. Nives Papandopulo
  8. Tosca Blu, 4.a – prof. Tatjana Masterl
  9. Medivita, Aida Mašinović, 4.a – mentor prof. Nina Bačić Mencer
  10. Kopitarna, 4.b, kiparski dizajn – prof. Ines Milčić
  11. Fun time, 4.a – prof. Nina Bačić Mencer
  12. Kosi toranj, 4.a – prof. Nina Bačić Mencer
  13. Marella, 3.a – prof. Nina Bačić Mencer

U sklopu ocjenjivanja najuspješnije uređenog blagdanskog izloga u kategoriji suradnje sa Školom za primijenjenu umjetnost u Rijeci, stručna komisija dodjelila je prvo mjesto Cicibanu, drugo Max Mari, a treće mjesto Kosom tornju.

Voditeljica projekta:

Nina Bačić Mencer, prof.