Ples na platnu - likovna akcija uz glazbu 2020./2021.

Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci povodom Dana planete Zemlje predstavlja projekt „Ples na platnu – likovna akcija uz glazbu“ nastao u suradnji s Glazbenom školom Ivana Matetića Ronjgova Rijeka.

U projektu su sudjelovali: učenik 3. razreda srednje glazbene škole Paolo Paris s izvedbom skladbe Gruß an den Frühling (Pozdrav proljeću) u E-duru, br. 3 pod mentorstvom profesorice Sanje Kranželić te učenici 4. razreda Aranžersko-scenografskog dizajna s likovnim radovima pod mentorstvom profesorice Tatjane Masterl.

Cilj projekta je poticanje kreativnosti kroz zajednički rad na idejnom i izvedbenom planu, usvajanje novih iskustava, oblika i metoda stvaralačkog rada te povezivanje stečenog znanja s drugim područjima. Ovim projektom učenike se potiče na istraživanje novih mogućnosti u intermedijalnom stvaralačkom procesu, na eksperimentiranje i autonomnost u pronalaženju i odgovaranju na likovne probleme s ciljem doprinosa novim likovnim vrijednostima.

Voditeljica projekta/video montaža: Tatjana Masterl, mr. art