.

Posjetite Europski trg

Erasmus+ projekt "CrowdDreaming:
Youths co-create digital culture" i ŠPUR

Nakon više od godinu dana sudjelovanja u Erasmus+ projektu „CrowdDreaming: Youths co-create digital culture“ ponosno pozivamo sve učenike, zaposlenike, suradnike naše škole te građane da posjete Europski trg na kojem će moći vidjeti digitalne spomenike učenika iz Grčke, Hrvatske, Italije i Latvije.

Inauguraciju Europskog trga organizirali smo u našoj školi 9.03.2021. u sklopu predmeta Računalstvo sa učenicima 3.b i 4.b razreda usmjerenja Industrijski dizajn pod vodstvom nastavnice Mirta Grandić te 18.3.2021. i 19.3.2021. pod predmetom Grafički dizajn sa učenicima 2.a, 3.a i 4.a razreda usmjerenja Grafički dizajn pod vodstvom nastavnice Jasmina Bukša (svatko u svojem razredu, poštivajući epidemiološke mjere).

Tijekom inauguracije posjetili smo Europski trg, tj. virtualnu platformu na kojoj su postavljeni naši radovi kao i radovi drugih učenika iz Europe. Platforma funkcionira slično poput muzeja - šećete se prostorom te dolazite pred radove i potom ih možete pogledati. Osim samog gledanja, moguće je komunicirati s drugim posjetiteljima platforme putem videopoziva ili chata, ostaviti pisanu poruku na nekom od zidova, slikati selfie tijekom posjete ili pak organizirati događanje.

CrowdDreaming mapa:

Europski trg:

Mi smo se dobro zabavili i u učionici i u virtualnom okruženju tijekom posjeta Europskom trgu.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Projekt "CrowdDreaming: Youths co-create digital culture" dvogodišnji je projekt čija je svrha bila primijeniti CrowdDreaming metodologiju s učenicima te pritom promovirati europske vrijednosti, kulturno nasljeđe, zajedničku povijest, interkulturni dijalog i socijalnu inkluziju kroz formalno obrazovanje i neformalno cjeloživotno učenje. Za njegovu provedbu u Hrvatskoj odgovoran je Centar tehničke kulture Rijeka.