i-Fest 2020.

18-i Festival stvaralaštva i postignuća djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom obilježen je premijerom dokumentarnoga filma „18 godina iFest-a – film o jednom predivnom Festivalu“.

Dvadesetpetominutni dokumentarac, realiziran u produkciji Udruge za sindrom Down – Rijeka 21, Udruge Spirit i Grada Rijeke, a u sklopu projekta „Rijeka – Zdravi grad“ prikazuje retrospektivu nastupa djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom tijekom dosadašnjih sedamnaest festivala, a o iFestu gledateljima pripovijeda dugogodišnji voditelj Festivala Dražen Turina Šajeta.

Film, koji možete pogledati na

posredno donosi i priču o našoj školi, prikazujući scenografije koje smo za i-Fest radili unazad petnaestak godina. Sudjelovanje, aktivnost i kreativnost naših učenika zabilježena je također i na plakatima koji su bili postavljeni u izlozima zgrade Grada Rijeke (Korzo 16).

Vesna Jakovčić, voditeljica projekta