Stručni izlet u Vicenzu

Učenici Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci u subotu 30. studenog 2019. putuju na stručni izlet u Vicenzu.

Učenici će pogledati izložbu Ruskih umjetnika u palači Leoni Montanari: KANDINSKOGA, GONCHAROVE, CHAGALLA, MALJEVIĆA, TATLJINA, KLJUNA pod nazivom „Sakralna umjetnost i ljepota u Ruskoj umjetnosti“.

Izložbu u palači Chiericati, djela:  Tintoretta, Antona Van Dycka, Sebastiana i Marca Riccija, Luca Giordana, Giambattista / Giandomenico Tiepolo i Giovana Battista Piazzetta i Teatro Olipico.

Razgledati će i znamenitosti Vicenze: Palladijeve vile, katedralu Uznesenja sv. Marije, crkve: Araceli, Karmina, sv. Katarina, sv. Corona, sv. Croce, Felice i Fortunato, sv. Filippo i Giacomo, Franjevačka crkva sv. Lovre, sat kula Torre Bissara, gradsku knjižnicu Bertoliana, kuću Antonija Pigafetta.

Polazak s Trga Josipa bana Jelačića u 7,00 sati, povratak u Rijeku oko 22,00 sata.