Svečano otvoreni 56. Šimićevi susreti 2019.

Na raspisani natječaj Organizacijskog odbora Šimićevi susreti 2019., za dodjelu nagrada mladim likovnim umjetnicima, pristiglo je 175 radova. Učenici su inspiraciju potražili u pjesmi "Hercegovina" Antuna Branka Šimića, zadani format je minijatura 15x15 cm, tehnika je slobodna. Svi pristigli radovi poštovali su pravila natječaja.

Prilikom izbora nagrađenih radova, povjerenstvo je pročitalo pjesmu Antuna Branka Šimića, koja je učenicima poslužila kao inspiracija i nakon toga pogledalo likovno djelo. Kod izbora najboljih radova, presudila je atmosfera koju je djelo odražavalo, naboj emocija koje su autori likovnih uradaka jasno iščitali u Šimićevoj poeziji i prenijeli na platno, kao i način rada, tj. tehnički kriteriji koju su dovedeni do zavidne razine. Povjerenstvo se zahvaljuje svim učenicima i njihovim mentorima na odazivu i kvaliteti radova. Zbog velikog broja radova i kvalitete istih povjerenstvo je dodijelilo i pohvalnice u svim kategorijama.

Srednje škole i fakulteti

2. mjesto: Sara Pecija, učenica II. razreda; mentorica: Laura Herceg, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka, Hrvatska
POHVALA: Emily Cunjak, učenica IV. razred; mentorica: Laura Herceg, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka, Hrvatska

Prosudbeno povjerenstvo za likovne radove:

Andrijana Mlinarević-Cvetković, predsjednik (Magistar slikarstva, profesorica Likovne umjetnosti),
Svetislav Cvetković, član (dr.art, prodekan za nastavu i studente na ALU Likovnih umjetnosti),
Jure Pešorda, član (Akademski grafičar, profesor Likovne umjetnosti).

Sara Pecija

Emily Cunjak