ŠPUR na 24. Filmskoj reviji mladeži
i 12. Four River Festivalu

Od 10. do 14. rujna grad na četiri rijeke postao je meka srednjoškolskog filmskog stvaralaštva, a ovogodišnji filmovi koji su se prikazati u sklopu 24. Filmske revije mladeži i 12. Four River Festivala 'doplovili' su iz čak 50 zemlja diljem svijeta. Na filmskom platnu u Karlovcu prikazani su najkvalitetnij hrvatski i svjetski srednjoškolski video i animirani filmovi. Na natječaj je ove godine pristiglo 1546 filmova. U natjecateljski program uvršteno je 68 naslova: 27 stranih naslova u program Festivala te 41 hrvatski film u program Revije. Edukativni program ove je godine bio izuzetno opsežan i bogat uključivao je niz radionica i masterclassova renomiranih hrvatskih i svjetskih filmskih djelatnika i autora. Večernji program održan je na najljepšim kino lokacijama; osim u Karlovcu (Korana), ove godine filmove smo gledali i u Dugoj Resi (Mrežnica), ali i otkrili stare utvrde Karlovačke županije – dvorac Novigrad na Dobri i Stari grad Ozalj (Kupa).

Laura Herceg, mag.educ.art

24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži Sara Pecija i Valentina Tomatko 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži 24. filmska revija mladeži lightbox programby VisualLightBox.com v6.1