IZLOŽBA KREATORI BAŠTINE

Organizatori: Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci

Autorice izložbe: Denis Nepokoj, Jasmina Bukša

Autori radova: učenici 3. i 4. razreda grafičkog usmjerenja Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci

Izložba je otvorena od 12. do 18. travnja 2018. u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja Rijeka.

Izložba predstavlja radove, prijedloge za izradu muzejskoga suvenira. Maštom i kreativnošću preneseni na majice, šalice, blokove… – našli su se neki od najznačajnijih muzejskih eksponata poput spasilačkog prsluka s parobroda Titanic, pozlaćenih kopča s otoka Paga, starohrvatske naušnice iz 9. stoljeća pronađene na arheološkom lokalitetu Stranče – Gorica, privjeska s morčićem ili brončane tave iz 2. stoljeća pronađene u podmorju otočića Ilovika.