"Kreativni izlozi – sinergija talenta i iskustva" - prosinac 2018.

Ove zime Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci nastavila je suradnju sa Odjelom za poduzetništvo Grada Rijeke te riječkim poduzetnicima, na uređenju trinaest prodajnih prostora užeg središta grada.

Izlozi su uređeni u sklopu vježbi na satovima stručnih predmeta ili kao završni radovi učenika 4.a razreda aranžersko-scenografskog dizajna.

Završni radovi su u izlozima sljedećih trgovina:  Croata (Borna Ćurković), Ghetaldus (Cameron Marlon Susman), Tena (Mia Strčić), Max and co (Timna Malešević), Torbica (Petar Radivoj), Ciciban (Leon Vranković) i  Futura (Željena Rubčić). Učenici su u sklopu vježbi na nastavi stručnih predmeta osmislili uređenje izloga sljedećih trgovina: Max Mara (učenici 4.a, dekorativno crtanje i slikanje), Marella (učenici 2. a, oblikovanje prostora i 3.a, aranžersko-scenografske tehnike), Urar Fisnik Sahatčiu (učenici 2.a, aranžersko-scenografske tehnike), Tosca Blu (učenici 3.a i 4.a, aranžersko-scenografske tehnike) i Flair (Cameron Marlon Susman i Dan Sertić, 4.a, dekorativno oblikovanje).

Profesori koji su se uključili u ovaj projekt su Nives Papandopulo (Flair), Tatjana Masterl (Max Mara i dijelom Marella) te voditelj projekta Nina Bačić Mencer.

Komisija je obišla izloge te u kategoriji suradnje poduzetnika sa Školom za primijenjenu umjetnost u Rijeci ocijenila najbolje uređene:

1. mjesto – Flair (mentor Nives Papandopulo, učenici Dan Sertić i Cameron M. Susman)
  2. mjesto -  Ciciban (mentor Nina Bačić Mencer, učenik Leon Vranković)
  3. mjesto -  Croata (mentor Nina Bačić Mencer, učenik Borna Ćurković)
Nina Bačić Mencer, prof., voditeljica projekta

Linkovi na medijske objave:

Oblikovanje izloga trgovine Flair; učenici Cameron Susman i Dan Sertić, metorica Nives PapandopuloCiciban, mentor Nina Bačić Mencer, učenik Leon Vranković Croata - Borna ĆurkovićFutura - Željena Rubčić Max and co - Timna Malešević Izlog Tena - Mia Strčić Cameron Marlon Susman, Aranžiranje izloga optičkih pomagala, trgovina Ghetaldus, Mentor Nina Baćić MencerMarella, učenici 3.a, aranžersko-scenografske tehnike, mentor Nina Bačić Mencer Marella, učenici 3.a, aranžersko-scenografske tehnike, mentor Nina Bačić Mencer Marella, učenici 2.a, oblikovanje prostora, Tatjana Masterl Marella, učenici 2.a, oblikovanje prostora, Tatjana Masterl Max Mara, učenici 4.a, dekorativno cis, Tatjana Masterl Max Mara, učenici 4.a, dekorativno cis, Tatjana Masterl Max Mara, učenici 4.a, dekorativno cis, Tatjana Masterl Urar Fisnik Sahatčiu, učenici 2.a, aranžersko-scengorafske tehnike Trgovina Tosca Blu, učenici 3.a i 4.a, aranžersko-scenografske tehnike Petar Radivoj, završni rad, Aranžiranje izloga kožne galanterije, trgovina Torbica, mentor Nina Bačić Mencer lightbox programby VisualLightBox.com v6.1