Radost slikanja uz glazbu

Hrvatska glazbena mladež raspisala je natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe, ove godine francuskog majstora Claudea Debussyja. Svoje glazbene impresije učenici su mogli izraziti u svim željenim likovnim tehnikama, veličinama i materijalima. Mentori su učenike upoznali s impresionizmom, kako na području glazbe, tako i slikarstva.

Do zatvaranja natječaja 15.3.2018. pristiglo je 979 likovnih samostalnih i skupnh radova. Glazbene impresije odslušanog zadanog glazbenog predloška rezultirao je raznolikim likovnim tehnikama. Najuspjeliji radovi izloženi su u predvorju velike Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u vrijeme održavanja Tjedna glazbe za mlade, 9. travnja 2018. Izložba je otvorena do 12. travnja 2018.

Čestitamo našim učenicima:

EMA CVETKOVIĆ, 1.a Claude Debussy: Arabesque no.1 Mentorica: Laura Herceg