"Kreativni izlozi – sinergija talenta i iskustva" - prosinac 2017.

Ove zime Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci nastavila je suradnju s Odjelom za poduzetništvo Grada Rijeke te riječkim poduzetnicima, na uređenju jedanaest prodajnih prostora užeg središta grada. Izlozi su uređeni u sklopu vježbi na satovima stručnih predmeta ili kao završni radovi učenika 4. a razreda aranžersko-scenografskog dizajna.

To su Max Mara (Mihaela Draganić), Torbica (Laura Šmogor), Marella (učenici 3. a, aranžersko-scenografske tehnike), Max and co (Emili Lalić), Ghetaldus (Lucija Đarmati), Tena (Roberta Šabalja), Flair (Mihaela Draganić i Ante Polić, 4.a, dekorativno oblikovanje), Casa mia (učenici 3. b, kiparski dizajn), Tosca Blu (učenici 4.a, dekorativno crtanje i slikanje), Croata (Sara Šomić) i Ciciban (Paula Korman).

Profesori koji su se uključili u ovaj projekt su Nives Papandopulo (Flair), Ines Milčić (Casa mia), Tatjana Masterl (Tosca Blu), te voditelj projekta i mentor završnih radova Nina Bačić Mencer.

Komisija je obišla izloge te u kategoriji suradnje poduzetnika sa Školom za primijenjenu umjetnost ocijenila najbolje uređene:
1. nagrada – Flair i Croata (dijele 1. mjesto),
2. nagrada – Torbica i
3. nagrada – Max and co.

Mihaela Draganić: Aranžiranje izloga ženske odjeće (Max Mara) Laura Šmogor: Aranžiranje izloga kožne galanterije (Torbica) Učenici 3.a razreda - vježba, Aranžersko-sc. tehnike (Marella) Učenici 3.a razreda - vježba, Aranžersko-sc. tehnike (Marella) Učenici 3.a razreda - vježba, Aranžersko-sc. tehnike (Marella) Učenici 3.a razreda - vježba, Aranžersko-sc. tehnike (Marella) Emily Lalić: Aranžiranje izloga ženske odjeće (Max and co) Lucija Đarmati: Aranžiranje izloga optičkih pomagala (Ghetaldus) Roberta Šabalja: Aranžiranje izloga vune, tekstila i pozamanterije (Tena) Mihaela Draganić i Ante Polić 4.a razred, vježba, Dekorativno oblikovanje - Nives Papandopulo, prof. (Flair)
Učenici 3.b razreda - kiparski dizajn
Likovna obrada drva i kamena - Ines Milčić, prof (Casa mia) Učenici 3.b razreda - kiparski dizajn
Likovna obrada drva i kamena - Ines Milčić, prof. (Casa mia) Učenici 4. a - vježba, dekorativno crtanje i slikanje, Tatjana Masterl, prof.  (Tosca blu) Sara Šomić: Aranžiranje izloga muške i ženske odjeće (Croata) Paula Korman: Aranžiranje izloga dječje obuće (Ciciban) lightbox programby VisualLightBox.com v6.1