i-Fest 2017.

Još je jedan i-Fest uspješno prošao, i to jubilarni, 15-i po redu.
"i-Fest" zapravo znači "Festival stvaralaštva i postignuća djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom". Ova priredba ulazi u red najpoznatijih priredbi za djecu.

Festival je u sklopu projekta "Rijeka- zdravi grad" održan 2. prosinca 2017. godine.

Naša škola sa svojim scenografijama prati festival već desetak godina.

Stvaraoci ovogodišnje scenografije učenici su 4.a razreda aranžersko-scenografskoga dizajna: Mihaela Draganić, Lucija Đarmati, Ivona Kasap, Paula Korman, Emily Lalić, Ante Polić, Roberta Šabalja, Laura Šmogor, Sara Šomić i Tino Trkulja.

Učenici su radili pod vodstvom svojih profesorica Nine Bačić Mencer, Tatjane Masterl i Vesne Jakovčić.

Ovogodišnju našu scenografiju čine tri elemenata od kojih svaki može funkcionirati zasebno, a zajedno tvore cjelinu kao četvrti element. Koje se asocijacije se javljaju pri pogledu na elemente? Jesu li to kišobran ili kupola koji nas štite, okupljaju, ujedinjuju? Jesu li to latice cvijeta koje su nježne, jedinstvene pa sugeriraju da smo zajedno jači, snažniji? Jesu li to puzzle koje su nezamjenjive kao što je i svatko od nas? Je li to spektar s toplim i hladnim bojama koje se uravnotežuju? Valovitost, uzburkanost, promjenljivost; baš kao što su i naša raspoloženja i želje... Ako je barem nešto od toga prepoznato kao takvo, onda smo uspjeli.

i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. i-Fest 2017. lightbox programby VisualLightBox.com v6.1