Terenska nastava ŠPUR-a u Srednjoj školi za elektrotehniku i računalstvo u Rijeci

U petak, 21.listopada 2016., učenici Škole su bili na terenskoj nastavi u Srednjoj školi za elektrotehniku i računalstvo u Rijeci, kako bi se pobliže upoznali sa radom 3D printera. Voditeljica kabineta Dolores Kapović, profesorica matematike i informatike, stručno je i strpljivo odgovarala na sva postavljena pitanja, demonstrirala rad printera i poticala učenike na samostalno djelovanje. Učenici su imali priliku vidjeti proces pripreme i izrade jednostavnijih modela, okušali su se u projektiranju istih, a i pokazali znatni interes za daljnju suradnju. Kasnije nam se priključio i profesor Nikica Rendić, dipl.ing.elektrotehnike i pojasnio detalje oko posebnosti i rada samih strojeva. Korelacija između dvije Škole nastaviti će se kroz školsku godinu na obostrano zadovoljstvo, u nastavnom predmetu Projektiranje, na Odjelu za industrijski dizajn kod profesorice Sanje Stevanović.

Sanja Stevanović, mag. dizajna, prof. mentor