Projekt ŠKOLSKA GALERIJA

Izložba "ŠPUR 2:2"

Projektom ŠKOLSKA GALERIJA Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci u izložbenom prostoru Trsatskog kaštela, Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci želi afirmirati stvaralaštvo mladih, promicati sadržaje s područja primijenjene umjetnosti i dizajna te prezentirati dosege svojih učenika i profesora.
Prva izložba u nizu, pod nazivom "ŠPUR - ŠPUR 2:2", predstavlja radove nekadašnjih učenika, a danas profesora ŠPUR–a - Tatjanu Masterl, magistru umjetnosti i Tomicu Grubišu, akademskog kipara koji su odavno napustili srednjoškolske klupe i nastavili se obrazovati na području kiparstva i dizajna. Uz njih, svoje će radove nastale u sklopu nastavnih programa strukovnih predmeta predstaviti i ovogodišnje učenice četvrtog razreda odjela kiparskog dizajna - Emilly Komadina i Karla Matić.