Učenici ŠPUR-a pridonijeli blagdanskoj svečanoj atmosferi Adventa u Opatiji

Na poziv Turističke zajednice grada Opatije naši su se učenici uključili u oblikovanje izloga na tri opatijske lokacije te su svojim uradcima pridonijeli blagdanskoj svečanoj atmosferi Adventa. Učenici industrijskoga dizajna, pod mentorstvom Sanje Stevanović, mag.dizajna, bavili su se jednostavnijim i složenijim geometrijskim tijelima, a kao inspiraciju su koristili snježnu bjelinu, pahuljice i ledene tvorevine. Rezultat je poetično raspoloženje ledene zime u izlozima i interijeru Informativnoga centra. Učenici trećega razreda smjera aranžersko-scenografski dizajn ispričali su priču o cipelama i torbama. Svaka je torba postala toplo utočište pripadajućem prodajnom proizvodu, a izlozi prodavaonice "Borova" animatori ugodnih osjećaja i mašte. Maturantica Vanessa Ožbolt, pod mentorstvom Nine Mencer, prof., prigodno je preoblikovala izlog prodajnoga prostora "Leopold". Razradom ideje, izradom dekorativnih elemenata te usklađivanjem prodajnih proizvoda i estetskih komponenata nastojala je što kvalitetnije realizirati zadatak svoga završnog rada pri aranžersko-scenografskom odjelu.

Nives Papandopulo, prof.