Izložba "Dijalog s vremenom"

U Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskoga primorja Rijeka otvorena je izložba "Dijalog s vremenom" kojom su učenici naše škole pokazali kako se kulturno naslijeđe, koje su upoznali i o kojem su slušali u prostorima nekadašnje Guvernerove palače, može iskoristiti za oblikovanje novih vrijednosti. Učenici svih programskih usmjerenja učestvovali su u ovome Dijalogu s vremenom: industrijski dizajneri svojim modelima držača za vrata i "Čuvarima poruka", kiparski dizajneri promišljanjem o funkcionalnosti posuđa i običajima pripreme, serviranja i konzumiranja hrane koje je rezultiralo opremanjem stola dekorativnim posudama, tanjurima, držačima za salvete, svijećnjacima i jedećim priborom, grafički dizajneri oblikovanjem omota knjiga, novčanica, marki, razglednica te animacijama i aranžersko-scenografski dizajneri oblikovanjem dijelova scenskoga kostima – ovratnika i papirnatih vrećica koji uobičajeno zaokružuju odjevne predmete i nude brojne stilske varijacije. Riječima muzejske pedagoginje Denis Nepokoj: „Stalni je muzejski postav obogaćen radovima nastalima u sklopu projekta u kojem je bogati muzejski fundus i povijesni prostor palače postao nadahnuće za nove, pa i neočekivane forme ... Izvedeni u različitim materijalima i tehnikama likovnog izričaja radovi nastali u sklopu projekta u skladnom prožimanju s muzejskom građom predstavljaju iskorak u interpretaciji ovog povijesnog prostora i prezentaciji muzejske građe, a muzej pretvaraju u mjesto kreativnog promišljanja, učenja i istraživanja.
U Rijeci, 16.12.2016.