EX tempore-2016.

U utorak 24. svibnja u HKD na Sušaku otvorena je izložba Riječkoga Ex tempora u organizaciji Grada Rijeke, Mjesnog Odbora Kantrida i ateliera L’ART.

Na ovogodišnje natjecanje zaprimljeno je 175 likovnih uradaka na temu valorizacija ambijentalnih vrijednosti Rijeke i šireg kruga Riječkog područja ’’Vedute grada’’.

U natječaju su bile dozvoljene sve slikarske, grafičke, crtačke, kiparske tehnike i novi mediji kao što je fotografija, video i animacija. Data tema omogućila je sudionicima da izražavaju vlastite ideje, spoznaje i doživljaje svojeg okružja. Otvorena je izložba prošlogodišnjeg dobitnika u kategoriji građanstva Branka Kukurina. Stručna komisija u sastavu: Jolande Todorović, Nine Licul i Marice Zrilić dodijelila je nagrade i pohvale ovogodišnjim sudionicima koji se trude očuvati našu kulturnu baštinu.

Pohvaljene su učenice Valentina Knežević 4.a i Ivor Tamarut 3.a.
Treću nagradu dobila je učenica Lorena Košuljandić 4.a.
Drugu nagradu dobila je učenica Katarina Perčinić 4.a.
Prvu nagradu dobio je učenik Antonio Filipović 3.a.

Laura Herceg, prof.