REZULTATI XI Međunarodnog likovnog natječaja "Moja domovina", Bjelorusija

Cilj natječaja bio je očuvanje i razvoj nacionalnih i regionalnih umjetničkih obrazovnih tradicija. Aktualizacija rada nastavnika umjetničko-obrazovnog procesa. Stimulacija učenika do dubljeg razumijevanja i promišljanje o procesima koji se odvijaju u njihovoj domovini.

U natječaju su sudjelovali učenici Grafičkog dizajna 2. i 4. razreda a odabrano je i poslano osam učeničkih radova.

Stručni žiri pogledao je 13233 likovnih radova pristiglih na natječaj iz 36 zemalja: Argentina, Armenija, Azerbajdžan, Bjelorusija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Gruzija, Njemačka, Estonija, Mađarska, Indija, Indonezija, Iran, Kina, Hrvatska, Češka, Kazahstan, Kirgistan, Latvija, Litva, Makedonija, Moldavija, Poljska, Portugal, Rumunjska, Rusija, Srbija, Singapur, Slovačka, Slovenija, Španjolska, Tadzhikistan, Tajland, Turska, Uzbekistan, Ukrajina i Šri Lanka.

Iva Baotić dobitnica je diplome a Katarini Perčinić dodijeljena je zahvalnica.

Odabrani likovni radovi izloženi su u Nacionalnom centru za zaštitu okoliša i lokalne povijesti u Minsku.

Mentorica: Laura Herceg, mag.educ.art.

Iva Baotić

Katarina Perčinić