ŠPUR na izložbi "POZNAJEM I POŠTUJEM DJEČJA PRAVA"

U "Maloj kući dječjih prava" pri Uredu pravobraniteljice za djecu u Zagrebu održano je 18. studenoga 2016. u 11 sati otvorenje izložbe likovnih radova "POZNAJEM I POŠTUJEM DJEČJA PRAVA" učenika Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci. U projekt "Poznajem i poštujem dječja prava" Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci uključila se sa sedam profesora i ukupno 56 učenika iz četiri usmjerenja: grafički dizajner, industrijski dizajner, kiparski i aranžersko-scenografski dizajner. Likovni uradci pridonijeli su da se poruke Konvencije o pravima djeteta približe djeci i mladima, a ostvareni su u raznim likovnim tehnikama: olovka, ugljen, tuš, tempera, akvarel, drvo, glina i računalna grafika na predmetima Crtanje i slikanje, Teorija oblikovanja, Obrada drva, Plastično oblikovanje, Ilustracija, Računalstvo i Grafički dizajn. Animacije predstavljene na izložbi ostvarili su u sklopu predmeta Tipografija učenici 4. A razreda, dok su radne listiće osmislili učenici 3. A na predmetu Grafički dizajn. Izložbom se 20. studenoga obilježava i Međunarodni dan djece i dan Konvencije UN-a o pravima djeteta. Izložene radove možete pogledati tijekom cijele godine.