Sudjelovanje Škole za primijenjenu umjetnost u Tjednu botaničkih vrtova 2016.

Oblikovanje školskoga botaničkog vrta višegodišnji je projekt naše Škole koja, u suradnji s timom stručnjaka a na inicijativu učenika i djelatnika, planski radi na oblikovanju školskog okoliša. Prvi (trogodišnji) ciklus projekta, u koji su uključeni učenici drugih razreda, započeo je pod nazivom: "List - poveznica čovjeka i prirode". Nakon uvodnih predavanja na spomenutu temu, u Prirodoslovnome su muzeju kreatori školskoga botaničkoga vrta pokazali zanimanje ne samo za dosege biljnoga svijeta, već i za "novim " u dizajnerskom i umjetničkom izrazu. U Tjednu botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki koji traje od 9. do 13. svibnja naši su učenici 10. svibnja, pod vodstvom stručnoga tima Prirodoslovnoga muzeja, posjetili lokacije na Pećinama i odabrali prve sadnice koje će ove godine zasaditi u našemu vrtu. Osim što će obogatiti i oplemeniti „špurov“ vanjski prostor, sadnjom izabranoga bilja dat će svoj pečat Školi, njezinome vrtu, a sebi stvoriti dugu, živu vezu s prostorom kojega će za dvije godine napustiti, a koji će za dvije godine, njihovom zaslugom, biti zeleniji nego ove. U ozelenjivanju sudjelovali su:
Veronika Mravić, 2.B ID
Lorena Ćorić, 2.B ID
Marko Mrvoš, 2.B KD
Denis Kocijan, 2.B KD
Ivona Kasap, 2.A ASD
Ante Polić, 2.A ASD
Anamarija Brletić, 2.A GD
Moreno Matković, 2.A GD

ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. - Sadnja ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. - Zalijevanje ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. - Zalijevanje ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. - Otvorenje vrta ŠPUR i Tjedan botaničkih vrtova 2016. - Otvorenje vrta photo gallery for website viewingby VisualLightBox.com v6.1