ŠPUR-ovci osvojili prva tri mjesta na Riječkom EXtemporu 2015.

U ponedjeljak 25. svibnja u 18,30 sati u HKD na Sušaku uručene su nagrade najboljim dječjim likovnim stvaraocima. Na zadanu temu prikazali su postojeće ambijentalne vrijednosti grada Rijeke. Data tema omogućila je sudionicima da izražavaju vlastite ideje, spoznaje i doživljaje svojeg okružja. U radu su bile dozvoljene sve slikarske, grafičke, crtačke, kiparske tehnike i novi mediji kao što je fotografija, video i animacija. Stručna komisija procijenjivala je: razvoj senzibiliteta prema prostornom i vizualnom svijetu u kojem živimo i sudjelujemo; individualnost u pristupu i originalnost u obradi teme. U srednjoškolskoj skupini prvu nagradu dobila je Matea Čurčić, 3.r., mentorica: Gordana Matijević Laginja, drugu nagradu Martina Brkić, 4.r., mentorica Jasmina Bukša i treću nagradu Katarina Perčinić, 3.r., mentorica: Zrinka Kralj. Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima.

Laura Herceg, mag.educ.art.