LUMS, 2015.

Na 24 likovnoj manifestaciji LUMS - Likovnom umjetnošću mijenjamo svijet, županijske generacijske nagrade osvojili ŠPUR-ovci

LUMS, 2015., Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja u Rijeci, od 16. do 29. svibnja 2015.

LUMS – Likovnom umjetnošću mijenjamo svijet - županijska je likovna manifestacija kojom se predstavljaju iznimna postignuća najboljih dječjih ostvaraja iz likovne kulture i likovne umjetnosti, nastalih tijekom cijele školske godine 2014./2015. Tema ovogodišnjega likovnog natječaja bila je upoznavanje historicističke arhitekture u Rijeci i njezinu okruženju. Radionice i izložba održane su u parku Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja u Rijeci u subotu 16. svibnja od 10.00 do 13.00 sati. U likovnim radionicama sudjelovalo je ukupno 86 učenika iz četiriju dječjih vrtića, sedamnaest osnovnih škola i dviju srednjih škole te jednoga učeničkog doma. Županijska je prosudbena komisija od 186 prispjelih likovnih radova na natjecanje te radova iz likovnih radionica nagradila likovne radove koji u potpunosti odražavaju zadane likovne zadatke. U obzir su uzete razvojne sposobnosti djece za savladavanje likovnih područja i likovnoga jezika. Postignut je temeljni cilj ovoga likovnog natjecanja: razvoj stvaralačkoga i kritičkoga odnosa djece i mladeži prema osnovama zavičajne baštine, te reinterpretacija iste kroz likovna područja pomoću likovnoga jezika.

Za rad po gledanju u srednjoškolskoj radionici nagrađene su: Anamarija Ivanković, 2.mjesto i Marta Lipić, 1.mjesto.

Generacujske nagrade osvojili su učenici:
1. razred: Veronika Mravić, mentorica Laura Herceg
3. razred: Matej Malešević, mentorica Jasmina Bukša
4. razred: Anja Šebenik i Tea Prelovšek, mentorica Vesna Jakovčić

Laura Herceg, mag.educ.art.

Sa Ivanom Dužević LUMS 2015. LUMS 2015. LUMS 2015. LUMS 2015. LUMS 2015. Tea Prelovšek Veronika Mravić Anamarija Ivanković i Marta Lipić photo gallery for website viewingby VisualLightBox.com v6.1