Projekt „Kreativni izlozi - sinergija talenta i iskustva“

Božić i Nova godina su pred vratima, a blagdanska atmosfera polako, ali sigurno, osvaja gradsko središte. U tom periodu Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci daje svoj doprinos kroz uređenje izloga. Suradnja je to Škole sa Odjelom gradske uprave za poduzetništvo te sa vlasnicima trgovina, u kojoj se, kroz terensku nastavu, obogaćuju iskustva i znanja učenika  u ovom poslu.
U božićnom projektu sudjelovali su učenici kiparskog i aranžersko-scenografskog usmjerenja, s profesorima Ines Milčić, Nives Papandopulo i Ninom Bačić Mencer.
U uređenju izloga korišteni su najrazličitiji materijali, ovisno o koncepciji uređenja, vrsti trgovine, afinitetu učenika, mentora, ali i poduzetnika. Uređeni su izlozi 12 prodajnih prostora; Futura, Max and co, Marella, Tosca Blu, Pan Pek, Ghetaldus, Torbica, Ri book, Casa mia, Max Mara, Ciciban i Flair.
Obzirom da neke trgovine imaju i više izloga, ukupno su učenici intervenirali u 17 izloga. Treba napomenuti da su se u blagdanskom uređenju okušale učenice Alisa Jašarević i Tina Kos kroz svoje završne radove u Torbici, odnosno Ri booku.
Ovaj projekt kontinuirano se provodi od ljeta 2012. godine, dva puta godišnje.  Tematski je podjeljen na uređenje izloga povodom Dana Svetog Vida i božićno novogodišnjih blagdana.  Do  sada je njime uređeno preko 120 gradskih izloga.

Ove je godine izlog pekare Pan Pek osvojio je 3. mjesto u odabiru najbolje uređenog gradskog izloga povodom blagdana.

Nina Bačić Mencer, prof.

Rijeka, prosinac 2015.

Izlog 'Ciciban' - učenici 4.A ASD, mentor Nives Papandopulo Izlog 'Casa mia' - učenici 3.B KD, grupni rad, izlog aranžirala Selma Bitić 4.A ASD Izlog 'Ghetaldus' - idejno rješenje Matea Čurčić 4.A ASD, izvedba učenici 3.A ASD Izlog 'Pan Pek' - dekoraciju na staklu postavile Elena Vičević i Tea Bračun, 3.A ASD - 3. mjesto u odabiru najbolje uređenog gradskog izloga povodom blagdana Izlog 'Flair' - učenici 4.A ASD, mentor Nives Papandopulo Izlog 'Max Mara' - jelka je rad Kristine Crnković, 3.A ASD Izlog 'MAX & Co' - učenici 3.A ASD Izlog 'MAX & Co' - jelke su radovi Ante Polić, Paule Korman i Ivone Kasap, 2.A ASD photo gallery for website viewingby VisualLightBox.com v6.1