ŠPUR na Vjeronaučnoj olimpijadi

U utorak 19. veljače 2013. u Rijeci održano je županijsko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola Riječke nadbiskupije pod nazivom Vjeronaučna olimpijada 2013. o temi "Sveti Dominik i Red propovjednika." Na natjecanju je sudjelovalo 37 osnovnoškolskih i 15 srednjoškolskih ekipa.

Ekipu naše škole činile su učenice 1a: Lucija Spoja, Tea Tovilović, Doria Valković i učenica 3b Sanja Blečić.

Svečani program natjecanja započeo je u 9.30 sati u Auli Ivana Pavla II. pri franjevačkom svetištu Gospe Trsatske.

Nadbiskup Devčić je u svojoj pozdravnoj riječi naglasio da su svi natjecatelji zapravo pobjednici ako sadržaje o kojima uče na vjeronauku ujedno i žive u svom svakodnevnom životu. Sve je natjecatelje podsjetio da se nalazimo u Godini vjere koja nam je dobar poticaj da što više rastemo u vjeri. Točno u 10 sati u OŠ Trsat natjecatelji su u pojedinim učionicama započeli rješavati testove za koje je bilo predviđeno 60 minuta.

Nakon prvog dijela uslijedila je okrjepa, a potom kulturno-edukativni program u Auli Ivana Pavla II. za čiju su animaciju bili zaduženi članovi Franjevačke mladeži.

Specijalni su gosti programa bili mladi dominikanci iz Dominikanskog samostana iz Zagreba koji su natjecateljima iznijeli svoja svjedočanstva o pozivu i životu u samostanu. Nakon objavljivanja privremenih rezultata, uslijedio je drugi dio natjecanja - Tombola koja je još više podigla natjecateljsku atmosferu u Auli.

Naša ekipa hrabro je sudjelovala u oštroj konkurenciji, te možemo biti ponosni i zahvalni što su dostojanstveno predstavile našu školu.

Ana Laco, prof.