UPISI  2010

upisni rokovi

UPISI U 1. RAZRED

ZA ŠKOLSKU GODINU 2010./2011.

Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci u školskoj godini 2010./2011. upisuje u prvi razred 60 učenika u dva razredna odjela.

Šifra zanimanja (programa)                    naziv programa:

300100                                             likovna umjetnost i dizajn

Godine trajanja obrazovanja:              4

Bodovni prag:                                   30 bodova

Izbor učenika za upis obavlja se na osnovi uspjeha iz osnovne škole i pokazanog uspjeha na prijemnom ispiu, tj. provjeri likovnog senzibiliteta i sposobnosti likovnog izražavanja.

Uspjeh iz osnovne škole obuhvaća:

- opći uspjeh u 7. i 8. razredu

- uspjeh u 7. i 8. razredu iz predmeta:

1. Hrvatski jezik

2. Kemija

3. Likovni odgoj

Za upis nije potrebna liječnička svjedodžba.

TKO  SE MOŽE PRIJAVITI ZA UPIS U PRVI RAZRED ŠKOLE ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST U RIJECI?!

PRAVO NA PRIJAVU ZA UPIS U 1. RAZRED ŠKOLE ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST U RIJECI IMAJU KANDIDATI KOJI NA TEMELJU PROVJERE  SPOSOBNOSTI PREĐU BODOVNI PRAG OD NAJMANJE 35 BODOVA, TE KOJI NA TEMELJU BODOVANJA USPJEHA U OSNOVNOJ ŠKOLI IMAJU NAJMANJE 30 BODOVA. PRAVO NA PRIJAVU ZA UPIS IMA I ONAJ KANDIDAT KOJI IMA MANJE OD 30 BODOVA IZ USPJEHA, U OSNOVNOJ ŠKOLI, AKO JE NA PROVJERI SPOSOBNOSTI OSTVARIO VIŠE OD 55 BODOVA.

OD NATJECANJA U OBZIR SE UZIMAJU SAMO ONA VEZANA UZ LIKOVNU STRUKU (ne i smotre).

Dokumenti potrebni za upis:

- prijavnica na natječaj (dobije se u školi pri upisu)

- svjedodžbe VII. i VIII. razreda osnovne škole
- odgovarajuće dokumente kojima dokazuje neko od prava koje ostvaruje (pravo na izravni upis ili pravo na vrednovanje posebnih rezultata prethodnog školovanja, školovanja u otežanim uvjetima obrazovanja i sl.).

Ljetni upisni rok:

Prvi upisni krug:

Prijave za upis i prijemni ispit - ponedjeljak 28. i utorak 29. lipnja 2010. od 8 do 16 sati

Prijemni ispit - srijeda 30. lipnja 2010. od 8 do 14 sati

Objava rezultata - srijeda 30. lipnja 2010. najkasnije do 14 sati

Upis učenika - četvrtak 1. srpnja 2010. od 8 do 16 sati

Drugi upisni krug:

Objava broja nepopunjenih upisnih mjesta i podataka o rezultatima upisa i nastavku upisa - petak 2. srpnja 2010. najkasnije do 16 sati

Prijave za upis - ponedjeljak 5. srpnja 2010. od 8 do 16 sati

Objava rezultata (ljestvice poretka na oglasnoj ploči)  - utorak 6. srpnja 2010. najkasnije do 12 sati

Upis učenika - srijeda 7. srpnja 2010. od 8 do 16 sati

Jesenski upisni rok:

Objava broja nepopunjenih upisnih mjesta i rokova za upis najkasnije do - 21. kolovoza 2010.

Prijave za upis - ponedjeljak 23. kolovoza 2010. od 8 do 16 sati

Objava ljestvice poretka - utorak 24. kolovoza 2010. najkasnije do 12 sati

Upis učenika - srijeda 25. kolovoza 2010. od 8 do 16 sati i četvrtak 26. kolovoza 2010. od 8 do 12 sati

ZA SVE UČENIKE PRVOG RAZREDA NASTAVNI PLAN JE ISTI (tzv. pripremna godina):

HRVATSKI JEZIK

STRANI JEZIK

GLAZBENA UMJETNOST

POVIJEST

ETIKA/VJERONAUK

GEOGRAFIJA

TJELESNA I ZDRAVSTVENA  KULTURA

KEMIJA

POVIJEST LIKOVNE UMJETNOSTI

TEHNIČKO CRTANJE

PISMO

CRTANJE I SLIKANJE

PLASTIČNO OBLIKOVANJE

NAKON USPJEŠNO ZAVRŠENOG PRVOG RAZREDA UČENICI SE INTERNIM RAZREDBENIM POSTUPKOM NATJEČU ZA UPIS U JEDAN OD SLJEDEĆIH PROGRAMA ZANIMANJA:

ARANŽERSKO-SCENOGRAFSKI DIZAJNER

GRAFIČKI DIZAJNER

INDUSTRIJSKI DIZAJNER

KIPARSKI DIZAJNER

BUDUĆI SU TROŠKOVI ŠKOLOVANJA U ŠKOLI ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST U RIJECI ZNATNO IZNAD STANDARDA KOJI SE PLAĆA IZ DRŽAVNOG PRORAČUNA, UZ SUGLASNOST MINISTARSTVA PROSVJETE I ŠPORTA, UČENICI SUDJELUJU U TROŠKOVIMA ŠKOLOVANJA S 500,00 KUNA GODIŠNJE (nastavni materijal, sredstva rada i oprema, štete, osiguranje učenika i dr.). Sudjelovanja u troškovima školovanja oslobođen je onaj učenik za kojeg Škola (na njegov zahtjev) utvrdi da živi u obitelji koja je u posebno teškom materijalnom položaju).

Sve dodatne informacije mogu se dobiti u Školi za primijenjenu umjetnost u Rijeci na adresi
Šetalište XIII divizije 75 ili na telefone