PROVJERA LIKOVNIH SPOSOBNOSTI I LIKOVNOG SENZIBILITETA

ZA ŠKOLSKU  GODINU 2011./2012.

Pravo upisa u 1. razred imaju učenici koji su završili osnovnu školu. Izbor učenika za upis obavlja se na osnovi uspjeha iz osnovne škole i pokazanog uspjeha na prijemnom ispitu, tj. provjeri likovnog senzibiliteta i sposobnosti likovnog izražavanja.

Uspjeh iz osnovne škole obuhvaća:
- opći uspjeh u VII. i VIII. razredu osnovne škole i
- uspjeh u VII. i VIII. razredu iz predmeta:

a) Hrvatski jezik
b) Strani jezik
c) Matematika
d) Kemija
e) Likovna kultura

Umjetničke škole kao i druge škole koje ispituju sposobnost i darovitost učenika mogu putem javnog natječaja oglasiti i u predroku provesti prijemne ispite.

Predprijave za pristup prijemnom ispitu primat će se od 03.05. do 06.05 2011.g. i od 09.05. do 13.05. 2011. u vremenu od 9,00-13,00 sati na temelju svjedodžbe VII. razreda OŠ (priložiti fotografiju ne stariju od 6 mjeseci).

Prijemni ispiti (provjera sposobnosti likovnog izražavanja i likovnog senzibiliteta) odvijat će se 7. i 14. svibnja 2011. od 8,00 sati u prostorijama Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka, Šetalište XIII. divizije 75.

Sposobnosti likovnog izražavanja i likovni senzibilitet provjeravaju se zadaćama iz:
a) crtanja - olovkom ili ugljenom
b) slikanja - temperom ili akvarelom
Kandidati su na prijemni ispit dužni donijeti pribor i materijal za crtanje (olovke B-B6 ili ugljen, gumice, krpice) i slikanje (boje: tempere ili gvaš ili akvarel, kistove, palete, posude za vodu)

Rezultati provjere likovnih sposobnosti biti će objavljeni na oglasnoj ploči škole i web stranici http://www.spur.hr .

Kandidati koji ne ostvare najmanje 35 od mogućih 60 bodova na prijemnom ispitu smatra se da nisu zadovoljili i isključuju se iz daljnjeg razredbenog postupka.

Pravo prijavljivanja na upis imaju učenici koji uz položen prijemni ispit (najmanje 35 bodova) ostvaruju i bodovni prag na osnovu uspjeha u osnovnoj školi (najmanje 30 bodova).

Na natječaj učenici prilažu:
- prijavu za natječaj
- svjedodžbu VII. I VIII. razreda osnovne škole

Za upis nije potrebna liječnička svjedodžba, ali ako učenik ima zdravstvene kontraindikacije (ustanovljene ili ne) odgovornost za mogućnost završetka školovanja i zapošljavanja preuzimaju on i roditelji.
Ako se prijavi više kandidata od plana upisa (koji su zadovoljili na provjeri likovnih sposobnosti) formira se bodovna rang lista, a pravo upisa stječu kandidati koji imaju veći zbroj bodova ostvarenih:
a) provjerom likovnih sposobnosti
b) uspjehom iz osnovne škole
Detaljne informacije o Školi i upisnom postupku možete dobiti na telefone: