Upisi učenika s teškoćama u razvoju

Sukladno toč. Xll. odluke o upisu učenika u l. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. (,,Narodne novine" 57/22), kalendar ljetnih upisnih rokova je sljedeći:

- učenici sa svojim roditeljima javljaju se Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje, Riva 10, Rijeka od 23. svibnja do 6. lipnja 2022. godine, te na predviđenom obrascu prijave iskazuju svoj odabir liste prioriteta redom kako bi željeli upisati obrazovne programe,

- upisno povjerenstvo Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje do 17. lipnja 2022. godine unosi navedene odabire u sustav NlSpuSŠ,

- 24. lipnja 2022. godine objavljuje se rangiranje učenika sukladno listama prioriteta, - od 11. srpnja do 13. srpnja 2022. godine učenici dostavljaju UPlSNICU i dokumentaciju potrebnu za upis osobno ili elektroničkim putem u srednju školu u koju su se upisali.

O kalendaru jesenskih upisnih rokova, ukoliko to bude potrebno, učenici će biti naknadno obaviješteni putem Upravnog odjela i svojih osnovnih škola.

Učenici i njihovi roditelji Upravnom odjelu dostavljaju:

- ispunjeni obrazac prijave za upis učenika u srednju školu,

- stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, (preslika)

- rješenje ureda državne uprave Županijskog upravnog odjela o primjerenom obliku školovanja u osnovnoj školi, (preslika).

Napominjemo da roditelji mogu ispunjeni obrazac za prijavu s navedenom dokumentacijom dostaviti putem pošte na adresu Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, Riva 10, Rijeka, kao i elektronskim putem na adieše: ognjen.simic@pgz.hr ili meri.varqa@pgz.hr, pritom pazeći na rokove prijavljivanja od 23. svibnja do 6. lipnja 2022. U školama u kojima je to uvjet za upis, učenici moraju zadovoljiti i na dodatnoj provjeri - ispitu sposobnosti i darovitosti, o čemu će ih Upravni odjel pravovremeno obavijestiti. Dodatne provjere za učenike i unos rezultata u sustav provoditi će se 23. lipnja 2022. sukladno Kalendaru upisnih rokova.

Učenici koji na ovaj način ostvare upis u srednju školu neće se moći prijavljivati za upis u druge obrazovne programe.

Sve daljnje informacije i detalje učenici i njihovi roditelji dobiti će kod upisnog povjerenstva Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, Rijeka, Riva 10:

- Ognjen Šimić, soba 405/IV,  tel: 354-4844, e-mail: ognjen.simic@pqz.hr

- Meri Varga, soba 408/lV, tel 354-448, e-mail: meri.varga@pgz.hr