Čitanjem do zvijezda

Učenice trećih razreda Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci sudjelovale su na županijskome Natjecanju u znanju i kreativnosti – Čitanjem do zvijezda. U želji da potaknu čitanje i promicanje kulture čitanja, ovaj su projekt 2009. godine pokrenuli školski knjižničari osnovnih i srednjih škola Međimurske županije. Projekt je zaživio kao nacionalni projekt poticanja čitanja i redovito se do danas održava. Ove su godine učenicima srednjih škola ponuđena tri odabrana naslova:

- Delia Owens: Djevojka iz močvare
- Christopher Pike: Ponoćni klub
- Kathleen Glasgow: Kako se sprijateljiti s tamom

U kvizu znanja sudjelovale su učenice Antonia Čabrijan (3.A), Tina Grozdek (3.A) i Antonia Ljubobratović (3.A), a u izradi kreativnog uratka sudjelovala je učenica Marta Jerković (3.B). Naša je Marta svojim plakatom osvojila zapaženo 2. mjesto! Čestitamo Marti!

Sandra Kovač,
prof. hrvatskog jezika i književnosti i mag. bibl.

travanj 2024.

"Čitanjem do zvijezda" "Čitanjem do zvijezda" "Čitanjem do zvijezda" "Čitanjem do zvijezda" jquery lightbox for videoby VisualLightBox.com v6.1