. . .

Poziv za nastavnike za sudjelovanju u programu Erasmus+ UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE 8
šk. god. 2022./2023.

Opis projekta i ciljevi:

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika (HDLU) je najveća nacionalna strukovna udruga u području likovne umjetnosti osnovana 1868. godine i okuplja preko 2000 članova iz cijele Hrvatske. HDLU već osmu godinu zaredom provodi projekt UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE koji se u cijelosti financira u okviru EU projekta Erasmus+.

U projektu, HDLU surađuje sa 6 škola iz Hrvatske:

• Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zagreb
  • Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek
  • Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Pula
  • Škola likovnih umjetnosti, Split
  • Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci
  • Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar

Projekt će također omogućiti usavršavanje 6 nastavnika (po 1 iz svake škole) iz područja slikarskih, kiparskih ili grafičkih tehnika kroz 4-dnevno stručno usavršavanje u Mariboru ili Kaunasu. Pored povećanja kompetencija u tehnikama i stilovima, nastavnici će dobiti dragocjeno iskustvo kroz promatranje rada profesora.

Koji se troškovi pokrivaju?

HDLU će osigurati pokrivanje sljedećih troškova:

• trošak puta javnim prijevozom, povratno putovanje
  • trošak smještaja (6 noćenja)
  • trošak hrane (plaćeni obroci i/ili džeparac za 3 obroka dnevno)
  • mentora i materijal za rad tijekom usavršavanja
  • kulturološki program
  • putno osiguranje

u okviru maksimalnih iznosa odobrenih u okviru EU projekta.

Od čega se sastoji mobilnost?

Mobilnost se sastoji od:
- 4 dana stručnog usavršavanja u obliku job shadowinga i rada na nastavi s profesorima u Mariboru ili Kaunasu.
- 2 dana za putovanje u oba smjera

SADRŽAJ STRUČNOG USAVRŠAVANJA NASTAVNIKA: 4 dana, svaki dan po 8h nastavnici promatraju nastavu na odjelima za medijsko oblikovanje i grafičko oblikovanje.
Tijekom usavršavanja nastavnici provode s profesorima vrijeme na nastavi i promatraju njihov način rada i predavanja stručnih predmeta. Dio vremena izdvojen je za razgovor s profesorima u okviru kojeg prolaze metodologiju rada, kurikulum, specifičnosti u radu sa studentima, specifičnosti tehnika te način pripreme učenika za prijemne ispite u ovom području. Nastavnici razgledavaju i radove studenata te se upućuju u primjenu aktualnih trendova u umjetničkim izričajima.
U popodnevnim  terminima organizirane su kulturološke aktivnosti u obliku posjeta muzejima i galerijama.

NAPOMENA: mobilnost je planirana od sredine siječnja do kraja travnja 2023., ali moguće su promjene datuma zbog epidemiološke situacije.

Tko se sve može prijaviti?

Na natječaj za mobilnost mogu se prijaviti nastavnici strukovnih predmeta povezanih sa grafikom, slikarstvom ili kiparstvom (uključujući i nastavnike crtanja i slikanja te modeliranja u 1. razredu).

Kako se možete prijaviti?

Kako bi se prijavili zainteresirani nastavnici trebaju dostaviti ispunjenu prijavnicu najkasnije do 2.11.2021. preko https://forms.gle/nHYkHUC6uwCACAmr6

Kako će se odabirati nastavnici za sudjelovanje u projektu?

Odabir nastavnika vršit će se prema sljedećoj proceduri:

1. Škola objavljuje Poziv na iskaz interesa nastavnika na web stranicama škole i u zbornici.

2. Zainteresirani nastavnici koji zadovoljavaju kriterije mogu se prijaviti za sudjelovanje

3. Svaka škola uspostavlja Odbor za odabir osoblja za mobilnost koji se sastoji od ravnatelja, školskog pedagoga i nastavnika engleskog jezika.

• Damir Šegota, prof. ravnatelj
    • Majda Bilandžija, prof. engleskog jezika
    • Grozdana Orlić, prof., dipl. psiholog

4. Odbor rangira i odabire osoblje prema kriterijima:

(a) kvaliteta dosadašnjeg stručnog rada - prema rezultatima rada s učenicima
(b) poznavanje engleskog jezika - prema intervjuu na engleskom jeziku